EN
RU
UA

Yodo Games Award’2015. Номінанти і переможці

Під час GameDevConf, що проходила у Львові, відбулося підбиття підсумків конкурсу Yodo Games Award’2015, у фінал якого пробилися сім вітчизняних номінантів.

Кожен із них мав 10 хвилин на презентацію свого продукту перед журі та аудиторією, і кожен хотів донести ідею гри.

Скажу одразу, професійних ораторів серед промовців не було. Лише один розробник, який представляв свою гру, виявився актором за освітою. Ось він на сцені не губився, але все одно надзвичайно нервував, розповідаючи про сиру гру професіоналам.

Обговорення проблем GameDev індустрії з мастодонтами IT-бізнесу

Отже, список номінантів виглядав так:

1. GETOUT

Сказати, що гра захопила мене – це нічого не сказати. Про неї я чула на потоці GameDev Indie, де Андрій Рогаля (CEO Mova Tech) розповідав про складнощі запуску інді-проекту та про власні невдачі при зборі коштів на Kickstarter.

Суть гри полягає в тому, що ігрова зона з монітора та дисплея переміщається на реальну місцевість і все, що ми робимо, стає величезним квестом, який працює з геотегами та геопозиціями. За кожне наше досягнення (піднялися в гори, пробіглися зранку, проїхали велосипедом кілька кілометрів), учаснику життєвої гри присвоюються бали-монетки. Фішка GetOut в тому, що вона сканує місцевість і в рандомному порядку розміщує на ній приховані артефакти: віртуальні скрині, гриби, приховані речі для аватара і багато іншого.

Говорити про принцип гри можна нескінченно, але поки що вона ще не реалізована у фінальній версії та знаходиться на стадії бета-тестування. Проте вже зараз я хочу сказати, що я на неї чекаю. Тим паче, що Андрій пообіцяв інтегрувати її з HealthKit.

2. FIND THE LINE

Про цю гру від львівської студії Stigol ми вже писали та навіть робили огляд. Але варто зупинитися на ній докладніше.

- 500 000 завантажень за перший тиждень

- Країни, де гра найбільш популярна: США, Китай, Росія, Великобританія та Данія

- 99 разів знаходилася на першій сторінці рекомендованих ігор для iPhone

- 49 разів була на першій сторінці рекомендованих ігор для iPad

- Top-18 у категорії «Ігри» американського App Store

З моменту запуску гра примудрилася зібрати величезну кількість нагород та досягнень, до яких поважні розробники йдуть роками. Ось він приклад унікальної ігрової механіки, втілений в реалі.

Find the Line була номінована на найкращу гру у розробці на десятій міжнародній виставці Mobile Gaming Awards, але її обійшла FRAMED, змістивши сьогоднішнього учасника на друге місце. Проте хлопці на цьому не зупинилися і вже 2 лютого їдуть до Амстердама на запрошення Casual Connect як номінанти на Indie Prize Showcase.

3. RUBIKON

Гра, написана на коліні за 20 днів молодим гейм-дизайнером. Аналог Tower Defence у 3D форматі. Ідеєю гри було впровадити її як кросплатформну версію знайомої стратегії, додавши локації та додаткові «приховані секрети».

Поки вона доступна лише за посиланням у тестовому варіанті, але вже зараз любителі стратегій та вибудовування башт і замків можуть її потестувати та залишити свій відгук.

4. STUNT RUSH

Володимир Дзицюк із братом написали круту іграшку, що є аркадними перегонами з перешкодами. Яскравий геймплей, процес реалізації якого хлопці з Dustyroom детально відтворили на презентації, дивовижно нагадує Jet Car, але є в ньому і свої особливості.

Наприклад, розробники запропонували впровадити таку фічу як «перемотування часу назад». За їхніми словами, це збереже нерви гравцеві та девайси в цілості й безпеці — менше гаджетів летітиме в стіну і битиметься вщент.

5. PLANETKICKER!

Однотапова гра, що з'явилася на всіх платформах одночасно. Її творець, Тарас Лесків, не приховував, що для нього це був насамперед самостійний досвід запуску та паблішингу. Однак гра досить залипаюча і цікава.

У ній смішно промальовані персонажі (планети) та незвичайно реалізований геймплей. Фрішна гра без вбудованих покупок.

Завантажити її можна [тут].

6. AEON: CRYOHAZARD

Богдан Несвіт (COO Bear games) представив одразу двох номінантів, які пробилися у фінал. Перший – це Aeon – глобальна стратегія, створена за всіма законами жанру MMORTS. Величезний всесвіт, наповнений ворогами, космічними кораблями та завоюваннями нових планет. Таке відчуття, що це віртуальна реальність, де можна повноцінно існувати, залишивши реал десь далеко за бортом.

Крута гра, поки що реалізована на стадії бета-тесту. Проте вже зараз можна сказати, що вона знайде свою цільову аудиторію, яка любить і розуміє MMORTS.

7. ANGRY BEAR 3D

Це друга гра, яку презентував Богдан Несвіт. Історія про ведмедя, що розбушувався, не нова. Вона вже оглядалася навесні у нас на сайті. Класна анімація, різні локації та захоплюючий геймплей роблять гру цікавою та достатньо забавною.

Але тепер поговоримо про переможців. Три нагороди знайшли своїх героїв. Першими нагороджували призом глядацьких симпатій (у вигляді двох квитків на афтепаті та мішка львівських подарунків) молодих хлопців, які створили аркадну гонку Stunt Rush.

Володимир Дзицюк отримує нагороду
Богдан Несвіт

Другим місцем відзначили ММОРГ Aeon з його унікальним ігровим світом. Як нагороду Богдану Несвиту вручили два квитки на ту саму конференцію Casual Connect, яка проходитиме в Амстердамі з 4 по 6 лютого. На яку поїдуть і … Переможці Yodo Game Awards’2015 компанія Stigol та їхня гра Find the Line із запатентованою ігровою механікою. Призом за перше місце стала проплачена ліцензія на Unity Pro.

Команда Stigol, що приклала руку до створення Find the Line

Вітаємо всіх переможців та бажаємо їм лише впевненого зростання, мільйони завантажень та безліч нових ігрових ідей.