31 січня у Львові пройшла третя за рахунком конференція розробників ігор GameDevConf 2015, що тривала десять годин і відразу чотирма потоками. Прозвучали десятки повідомлень і доповідей від розробників комп'ютерних ігор. Сотні слухачів, присутніх у будівлі Українського Католицького Університету, де проходила конференція, ставили свої запитання.
Деякі доповіді викликали справжній ажіотаж. Так, розлогий, жвавий та емоційний виступ Тараса Тарасова (визнаного експерта й успішного бізнесмена в галузі IT, Co-Founder, CEO "JoyRocks") повністю заволодів увагою молодих розробників, змушуючи їх засипати доповідача запитаннями. Головною ідеєю виступу Т.Тарасова стала його порада гейм-дизайнерам і розробникам: не боятися можливих провалів і невдач, не боятися стукати в усі двері заради досягнення поставленого завдання. Для прикладу Тарасов навів такі найвідоміші ігри, як World of Tanks і Quake, які не одразу були прийняті паблішерами, які в подальшому сильно про це пошкодували. Також Тарасов нагадав слухачам про те, що створення і публікація гри - це тільки найменша частина всієї роботи. Найскладніше - це підтримувати гру, розвивати її та подавати в маси.
Безліч доповідей пронизувала проста думка: для того, щоб успішно займатися комп'ютерними іграми, людина сама має бути активним гравцем і бути "в темі" ігрового світу. Така позиція щодо ставлення до ігрового процесу як якогось творчого пошуку значно наближає до успіху. Павло Півтораніс (гейм-дизайнер, Leading Game Designer, Nravo), позитивний контактний молодий чоловік, зокрема, висловив думку, що саме ця здатність захоплюватися грою призвела до того, що сам він став безпосереднім учасником створення і просування унікальної модифікації для World Of Tanks WoT Tactics. До слова, мод став переможцем на конкурсі, оголошеному Wargaming для розробників WGDC.
Ту саму ідею висловив і Михайло Харківський (засновник Bear games, CEO Bear games), який і сам тривалий час був професійним гравцем і навіть перебував у топі найкрутіших геймерів світу. Багато уваги у своїй доповіді М. Харківський приділив питанню підбору персоналу, а також взаєминам у різних колективах. На його думку, працювати в будь-якій команді повинні тільки професіонали. Людина, фанатично віддана своїй роботі, вже перебуває на півдорозі до успіху. Крім того, Харківський також озвучив своє власне правило: якщо після виходу трьох великий оновлень гра не стає досить популярною, то проєкт закривається і припиняється його подальша підтримка.
Про деякі моменти створення злагодженої команди говорила і Тетяна Євдокименко (COO Nika Entertainment). Вона надає великого значення мотивації команди, а також загальному командному духу, який необхідно підтримувати постійно. Як приклад вона навела власне компанію Nika Entertainment, у кожного співробітника якої є чіткі овертайми, а також детально прописані завдання, виконання яких позначається на загальному результаті. Загалом доповідь Т.Євдокименко була про проблеми сучасних стартапів, про що вона розповіла в детальних подробицях: від моменту створення команди до реалізації готового продукту. Також вона розповіла про необхідність правильного розставлення пріоритетів як базової основи стартапу та його подальшого розвитку.
"Жіночі ігри по-дорослому: hidden objects puzzle adventure" - назва захопливої доповіді Алли Довгалюк (гейм-дизайнера ERS game studios) про так звані "дамські" ігри. Вона розповіла про різноманітність тематики таких ігор, причина чого - розмитий образ жінки, під яку створюють проєкт. Змінюється жіноча аудиторія, і змінюється спрямованість самих ігор: від спокійних і ніжних "рожево-коричневих ігор, де потрібно збирати монетки", як назвала це сама А.Довгалюк, до відверто жорстоких детективів, сповнених насильства. Початкові проєкти ERS game studios - яскраві та позитивні - змінилися зовсім іншими, що вже містять і кров, і насильство за побажаннями цільової аудиторії.
Компанія iLogos, заснована в Луганську, у світлі останніх історичних подій змушена була переміститися у свої регіональні відділення, а її співробітники були переведені з головного офісу в інші міста України. Представник компанії iLogos Олена Лобова торкнулася у своїй доповіді гострої теми "Make Games, No War". Незважаючи на складні обставини, проєкти компанії не були зупинені. Ба більше: компанія, показуючи приклад абсолютного оптимізму, зараз переживає своє друге народження. Розвиваються нові проєкти, до колективу приймаються нові співробітники, залучаються і замовники. За словами О.Лобової, ми не повинні забувати про те, що всяка криза колись закінчиться, а від нас залежить тільки те, як і якими ми з неї вийдемо. Також Лобова дещо перефразувала відомий афоризм Бернарда Шоу: "Не забувайте ділитися своїми знаннями, ідеями та вміннями. Якщо у вас є яблуко і у вашого друга є яблуко, помінявшись, у вас все одно залишиться по яблуку. Але якщо і у вас, і у вашого друга є ідея, знання і досвід, поділившись один з одним, вони примножаться".
Взагалі слухачами GameDevConf'2015 відзначена приємна тепла атмосфера конференції та її загальний позитивний і оптимістичний настрій. Будь-яка людина, небайдужа до світу комп'ютерних ігор, з нетерпінням чекатиме на вихід як нових ігор, так і нових цікавих конференцій з їхніми розробниками.
Фото IPHONES.RU